O nas

Kilka słów o naszym ognisku muzycznym


Ognisko Muzyczne METRUM działa od 1997r. Początkowo sam prowadziłem zajęcia muzyczne ucząc gry na fortepianie, akordeonie, klarnecie i saksofonie. Z czasem zaprosiłem do współpracy nauczycieli rozszerzając działalność o takie specjalności jak nauka gry na gitarze, flecie poprzecznym oraz teorii. Wzorujemy się na programach państwowego szkolnictwa muzycznego uzupełniając o muzykę rozrywkową, popularną oraz ludową dostosowaną do potrzeb uczących się. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom prowadzimy zajęcia wokalu, gry na skrzypcach oraz teorii. Ponadto uczymy improwizacji, aranżacji i kompozycji.

Nauczanie gry w naszej placówce skierowane jest do dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajmujemy się również przygotowaniem chętnych do egzaminów do szkół muzycznych oraz na studia muzyczne. Uczniowie naszego ogniska muzycznego biorą udział w licznych konkursach muzycznych organizowanych przez instytucje kulturalne na terenie województwa małopolskiego. Podsumowaniem osiągnięć w nauce są popisy muzyczne (raz na semestr), w których biorą udział wszyscy uczący się. Nauczyciele METRUM posiadają wysokie kwalifikacje muzyczne. Prowadzą naukę gry w różnych specjalnościach.

Pan Tomasz Walczak uczy na gitarach: klasycznej, elektrycznej, basowej. Pani Kinga Kubarska na fortepianie, keyboardzie. Pani Julia Grabińska uczy na skrzypcach i prowadzi zajęcia z UMUZYKALNIENIA dla dzieci w wieku od 3-6 lat, jako przygotowanie do przyszłej nauki gry na instrumentach muzycznych. Pani Anna Wajdzik uczy wokalu. Pan Łukasz Stworzenicz uczy na perkusji. Pan Wojciech Ficek uczy na akordeonie guzikowym, klawiszowym, fortepianie i gitarze. Ja uczę na klarnecie, saksofonach altowym, tenorowym i sopranowym oraz na instrumentach klawiszowych takich jak: fortepian, keyboard i akordeon.       W ramach teorii muzyki uczę: kształcenia słuchu, zasad muzyki, improwizacji, aranżacji i kompozycji.

Popisy odbywają się dwa razy w ciągu roku. W ostatnim popisie wzięły udział wszystkie dzieci uczące się    w Andrychowie oraz kilkoro z naszej filii mieszczącej się   w Akademii Języka Angielskiego ul. Żwirki i Wigury 8/9 w Wadowicach. Popisy odbywają się również w Ośrodku Kultury w Brzeszczach i biorą udział uczniowie z Brzeszcz i Góry.

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w naszych zajęciach.